Új Pillér hírdetési fejléc - 20% adókedvezmény, hozammal növelt megtakarítás, 10% támofatás szűrővizsgálatra
szerkezeti elem
 
Az EU szerint is problémás a magyar egészségügy (2018.03.08)

Az Európai Bizottság közzétette a tagállamok gazdasági és szociális helyzetéről készített éves elemzését. Magyarország egyik strukturális kihívásaként említik az egészségügyi ellátás egyenetlen minőségét és a hozzáférhetőséget.

A Magyarországra vonatkozó országjelentés szerint a stabil gazdasági fellendülés alkalmat kínál a következő évtized fenntartható növekedésének megalapozására. Átmeneti lassulás után a magyar gazdaság erősen növekedett 2017-ben, a foglalkoztatottság rekordmagasságokban jár, a banki hitelezés nőtt. A költségvetési politika lazítást mutat. Jóllehet egyelőre visszafogott mértékben, de a kiegyensúlyozott növekedést veszélyeztető kockázatok merülhetnek fel. A magas kapacitáskihasználtság jelzi, hogy a gazdaság a potenciálja fölött teljesít.

A jelentés a következő, Magyarország előtt álló strukturális kihívásokat elemzi:

  • Számos intézkedés történt az adórendszer javítása érdekében, de néhány probléma továbbra is megmaradt. A magas adóterhek csökkentésére tett lépések ellenére uniós összehasonlításban még mindig magasak a munkát terhelő adók, különösen egyes alacsony keresetű csoportok számára. Az adórendszer továbbra is bonyolult.
  • Az oktatási és az egészségügyi rendszer nem támogatja eléggé a humántőke fejlesztését, különösen az alapkészségek elsajátítása, a társadalmi-gazdasági háttérnek a tanulmányi eredményekre gyakorolt hatása vagy az egészségügyi ellátás egyenetlen minősége és hozzáférhetősége szempontjából.
  • A foglalkoztatáspolitika előtt álló feladat a munkaerő-tartalékok gyors mozgósítása annak érdekében, hogy meg tudjon felelni a magas munkaerő-keresletnek.
  • A magyar gazdaság termelékenysége javítandó – különös tekintettel a régiós összehasonlításra, a szektorok közötti különbségekre, az innováció és a digitalizáció szükségességére.
  • Az ország gazdasági felzárkózását hátráltathatják az intézményi környezet gyengeségei bizonyos területeken.
  • Összességében a szegénységgel kapcsolatos mutatók javultak, de a kiszolgáltatott csoportok továbbra is magas szegénységi kockázatnak vannak kitéve.

A teljes sajtóközlemény itt olvasható angolul, a Magyarországra vonatkozó országjelentés pedig itt található.
 

<< VISSZA