Új Pillér - Egészség és jóllét generációkon át
szerkezeti elem
 
Idén is az egészségügy aggasztja leginkább a magyarokat (2025.02.05)

Magyarországon már 16 hónapja az egészségügyet tartják a legaggasztóbbnak a magyarok az Ipsos felméréssorozata szerint.

2023 végén a magyarok 78%-a, 2024 végén már a lakosság 80%-a vélte úgy, hogy rossz irányba haladnak a dolgok az országban – írja a 24.hu az Ipsos Mi aggasztja a világot? című kutatássorozatára hivatkozva. Míg korábban 24% látta úgy, hogy a gazdaság jó állapotban van, 2024 végére viszont már csupán 16%.

A kutatásból kiderül az is, hogy az egyes területek mennyire aggasztják a magyarokat. Ezekből messze kiemelkedik az egészségügy, amely nemcsak hazai, hanem nemzetközi szempontból is óriási problémát jelent a magyar lakosság számára. A mostani, 64%-os eredmény 13 ponttal rosszabb az előző évinél. Az egészségügy miatt aggódok sorában Lengyelország áll a második helyen, de ott is „csak” 43%-os aggodalmat váltott ki – írja a 24.hu.

A hazai lakosság körében a második 50%-kal a korrupció, ami az előző kutatásban is a 2. helyen állt, akkor 44%-os említéssel. A magyar válaszadók legkevésbé a klímaváltozástól (4%), a koronavírustól (3%) és a terrorizmustól (1%) aggódnak. Ebben sincs változás a 2023 év végi állapothoz képest.

Az egészségügy miatti aggodalom tompítható egészségcélú megtakarítással, amit például az egészségpénztár kínál tagjainak. A nálunk elhelyezett pénz kamatadó-mentes hozamot termel és az állam is támogatja adó-visszatérítéssel. A megtakarítás bővítéséhez forrást teremthet például az egyéb megtakarításokon elért nyereség, mint például az állampapírok után fizetett attraktív hozam. A kormányzati kommunikáció szerint idén az állampapírok után 1700 milliárd forint – az első negyedévében 954 milliárd forintot – fizetnek ki a magyar lakosságnak. Ez hozzávetőleg 800 ezer családot érint.

Borítókép: freepik.com

<< VISSZA