Új Pillér hírdetési fejléc - 20% adókedvezmény, hozammal növelt megtakarítás, 10% támofatás szűrővizsgálatra
szerkezeti elem
 
A jó bornak nem kell cégér! (2024.11.05)

Nálunk nem egyetlen szerencsés tag nyer egy autót, hanem mindenki nyer azzal, hogy önmagát gyarapítja a befizetéseivel. Garantáljuk, hogy a ránk bízott vagyont a legnagyobb gondossággal kezeljük: a legalacsonyabb működési költség mellett jelentős hozammal gazdagítjuk tagjainkat.  

Az Új Pillér egyre népszerűbb megtakarítási forma: 2023-ban az egyéni tagdíjak közel 16,5%-kal nőttek 2022-höz képest, idén az év első kilenc hónapjában pedig 31,5%-kal többet fizettek be tagjaink, mint a megelőző év azonos időszakában. És még csak most jön az év végi hajrá, amikor az exkluzív klub tagjai általában maximalizálják a befizetéseik után járó adókedvezményt!

Miközben a nagyobb pénztárak egymást túlharsogva igyekeznek tagokat szerezni és felturbózni a befizetéseket, a jövőre már 20 éve változatlan értékek mentén működő független kis pénztárt eladja önmaga: az alacsony működési költség és a kiemelkedő szolgáltatási minőség miatt vagyunk egyre népszerűbbek. Vagyis a jó bornak nem kell cégér, vagy mégis? A mi cégérünk azok a stabil pillérek, amelyekre építkeztünk és a gondoskodás, amellyel őrizzük pénztártagjaink megtakarítását.

Nos mi is azt mondjuk, itt az idő, hogy kihasználja a 150 ezer forintos adó-visszatérítést, de ha autóról álmodik, ne nálunk gyűjtse a pénzét. Nem ígérünk hatalmas értékű egyszeri nyereményt, viszont hosszú távú, kiszámítható és folyamatosan fejlődő működést igen. Ennek egyik bizonyítéka a magas hozam is, amit negyedévente jóváírunk a nálunk elhelyezett tagi megtakarítás időszaki átlagos tőkéje alapján. A befizetésekre járó 20%-os adójóváírás és a befektetéseinken elért hozam együtt minden kétséget kizárólag legyőzik az inflációt. Az elmúlt lassan 20 év alatt bizonyítottuk, hogy aki velünk spórol az egészségügyi kiadásaira, annak a pénze nem veszít az értékéből. Sőt, a szuperfelosztónak köszönhetően továbbra is nálunk kamatozik a megtakarítása a legalacsonyabb költségek mellett, és nálunk nyer a legtöbbet az adó-visszatérítésből.

A pénztári vagyont körültekintően kezelő csapatunk tavaly éves szinten 13,84%-os hozamot ért el, ráadásul úgy, hogy a tagjaink az egészségre félretett tartalékot „látra szólóan” tartják nálunk. Bármikor elkölthetik akár a teljes összeget, ha váratlanul felmerül egy nagyobb kiadással járó betegség vagy a gyerek taníttatásához kell a pénz.  A hozamból nem vonunk működési költséget és azonnal felhasználható a várakozó önsegélyező igények kifizetésére is, csakúgy, mint az szja-jóváírás.

Mindenki fillérre pontosan nyomon követheti a negyedévente kapott pluszpénzt az internetes fiókjában, a folyószámla-kimutatásában, illetve az éves egyéni számlaértesítőn is pontosan feltüntetjük a befektetéseink eredményéből önt gyarapító összeget.

Személyre szabott újpilléres SZJA-kalkulátor

Érdemes már novemberben számolni, hogy az éves önkéntes pénztári befizetéseink alapján mekkora összegű adójóváírásra számíthatunk. Az újpilléres visszatérítést az Online ügyintézésben az szja-kalkulátor naprakészen mutatja. Mindenkinek magának kell számolnia és döntést hoznia, hogy mekkora összeggel gyarapítja év végén az egészségmegtakarítását. Amit érdemes mérlegelni:

  • mennyi személyi jövedelemadót fizettünk az év során.
  • mekkora összegű befizetéssel tudjuk maximálisan kihasználni a 150 ezer forintos maximumot.
  • inkább az idős korunkra teszünk félre vagy a napi egészségügyi kiadásainkra. Mindkettő fontos, de az egyik hosszú távú biztonságot ígér, míg az egészségpénztárból azonnal költhetünk, (Figyelem! novemberben már nem érdemes annak a reményében befizetni a nyugdíjpénztárba, hogy januárban felvegyük lakáscélra, mert csak a szeptember 30-án fennálló egyenleg erejéig törhetők fel a számlák.)
  • mekkora összeget költ a család éves szinten az egészségére (gyógyszerre, vizsgálatokra, szűrésre, fogorvosra, stb…)
  • tervezünk-e jövőre nagyobb összegű egészségügyi kiadást (műtétet, fogorvosi kezelést, menedzserszűrést)
  • a mindennapi családi kiadásainkból van-e, amit az önsegélyező szolgáltatásokból finanszírozhatunk, mint például a lakáshitel törlesztése vagy a gyerek oktatásához kapcsolódó költéseink.
  • várható-e gyerek születése a családban 2025-ben.

Borítókép: freepik.com

<< VISSZA