Bővült a célzott támogatásként adható egészségbiztosítási szolgáltatás

Munkáltatói partnereink januártól célzott támogatás formájában szolgáltatásalapú egészségbiztosítást is köthetnek a dolgozóik és azok közeli hozzátartozói számára. Ahogy ígértük, független szolgáltatóként folyamatosan keressük partnereink számára a legjobb megoldásokat. Ennek részeként februártól az Allianz csomagjai mellett az Aegon kínálata is elérhető pénztárunkon keresztül.

Februártól – az Allianz 5 biztosítási csomagja mellett (ezekről ITT olvashat részletesen) – elérhetőek az Aegon Magyarország Biztosítónak a Patika-csoport számára kialakított szolgáltatásai is. Ezeket a csomagokat kizárólag a mi munkáltatói partnereink tudják felkínálni a dolgozóik számára.

Az Aegon Magyarország Biztosító által kínált célzott egészségbiztosítási csomagok
a Patika-csoport munkáltatói partnereinek
Preventív csomag Komfort csomag1 Komfort Extra csomag Prémium csomag
24 órás orvosi segélyvonal
Második orvosi vélemény
Korlátlan ellátásszervezés
Szolgáltatói díjkedvezmény
Járóbeteg-szakellátás (a limitösszeg az ambuláns műtéteket és a laboratóriumi vizsgálatokat is tartalmazza)
- 16 féle orvos szakmában,
300 000 Ft,
alkalmankénti limit:
15 000 Ft
16 féle orvos szakmában,
300 000 Ft
32 féle orvos szakmában,
1 000 000 Ft
Ambuláns műtétek
-
Egynapos sebészet
- - éves szolgáltatási limit:
300 000 Ft
éves szolgáltatási limit:
300 000 Ft
Laboratóriumi vizsgálatok
- 118 paraméter,
éves szolgáltatási limit:
25 000 Ft
118 paraméter,
éves szolgáltatási limit:
25 000 Ft
173 paraméter,
éves szolgáltatási limit:
50 000 Ft
Diagnosztikai vizsgálatok
- 16 féle 16 féle 21 féle
Nagyértékű diagnosztika

3 féle
éves szolgáltatási limit:
250 000 Ft

3 féle
éves szolgáltatási limit:
250 000 Ft
3 féle
éves szolgáltatási limit:
250 000 Ft
4 féle
éves szolgáltatási limit:
500 000 Ft
Szűrővizsgálatok a 2. évtől, kétévente
Személyre szabott szűrési terv összeállítása és megszervezése
  • hasi UH,
  • labor,
  • mellkas RTG,
  • belgyógyászat
  • hasi UH,
  • labor,
  • mellkas RTG,
  • belgyógyászat
  • hasi UH,
  • labor,
  • mellkas RTG,
  • belgyógyászat
  • nőgyógyászat,
  • szemészet,
  • urológia
Pszichológiai tanácsadás
Havi díj Ft/fő
1 110 Ft 4 140 Ft 7 235 Ft 9 660 Ft
1A Komfort csomag minden elemére 30% önrész, és utólagos térítés vonatkozik (kivéve: Második orvosivélemény-szolgáltatás).

Az Aegon által vállalt szolgáltatások rövid leírása

Mit adok a dolgozómnak, ha biztosított lesz?

A szolgáltatásalapú egészségbiztosítás lényegesen nagyobb értéket kínál, mint a havi tényleges ráfordítás. Egyrészt azért, mert a munkatársaknak betegség esetén nem kell fizetniük az amúgy drága kezelésekért, diagnosztikai vizsgálatokért, sem hálapénzt nem kell adniuk azért, hogy időben jussanak a megfelelő ellátáshoz. Másrészt azoknál a cégeknél, ahol a munkavállalók széles körének biztosítják ezt a juttatást, érezhetően csökkent a betegállományban töltött napok száma. A biztosított munkavállalótól elvárható, hogy munkaidőn kívül intézze az egészségügyi dolgait, ráadásul gyorsabb is lesz, hiszen nem kell az egészségügy útvesztőjében bolyongania, mire választ kap a problémájára. A gyors diagnózis és szakszerű ellátás mellett fontos érv a magánbiztosítás mellett az is, hogy az orvoskereséssel töltött idő is megspórolható. Ezt az ellátásszervező, jelen esetben a Teladoc Kft. intézi.

Hogyan köthető a dolgozókra egészségbiztosítás 38,35%-kal adózó célzott támogatásként?

Fotó: freepik.com

Olcsóbb megtartani, mint pótolni

A következő egy évben Magyarországon a dolgozók ötöde tervezi elhagyni jelenlegi munkahelyét, 30%-uk nagymértékben elégedetlen a fizetésével, és úgy érzi a munkája nem ér véget, amikor lejár a munkaideje – derült ki a CX-Ray 40 hazai vállalatnál végzett elégedettségi felméréséből, melyben összesen 3750 munkavállaló vett részt.

A régióban egy kolléga elvesztése átlagosan 630 ezer forintba kerül egy cégnek, de szenioritási szinttől és területtől függően ez az összeg az 1,2 millió forintot is meghaladhatja. Ez például egy 1000 főt foglalkoztató magyarországi vállalat számára, ahol nagyjából 25 százalékos a fluktuáció, 189 millió forint éves költséget jelent.

Emellett egy új munkatárs toborzásának és szocializálásának költségei minimum 20%-át teszik ki az illető éves bérének, de pozíciótól függően ez az érték akár 200%-ra is emelkedhet – ismertette az adatokat Hári Péter, a CX-Ray ügyvezetője a 24.hu-n. A szakember azt is elmondta, az elégedettségi felmérése szerint a magyar alkalmazottak 18%-a érzi úgy, hogy kezd kiégni, 15%-uk pedig egyáltalán nem érzi fontosnak magát a munkahelyén. A megkérdezettek 38%-a csak ritkán vagy egyáltalán nem kap visszajelzést az elvégzett feladatait és a személyes sikerességét illetően a közvetlen felettesétől.

A béren felüli juttatás – különösen az egészségcélú támogatás – jó eszköz lehet a fluktuáció csökkentésére, hiszen nem pusztán az elkölthető jövedelmét tudjuk így növelni a dolgozónak, hanem egyben azt is éreztetjük vele, hogy fontos számunkra a munkája, a családja, az egészsége. Maradva a fenti 1000 főt foglalkoztató magyarországi vállalat példájánál. A fluktuáció 189 millió forintos éves költségével szemben egy minden dolgozónak járó havi 5000 forintos egészségpénztári célzott támogatás éves szinten 87 millió forint körüli költséget jelent számára. 100 milliót máris megspórolt és akkor még nem számoltunk az új munkatárs toborzási és betanítási költségével!

Fotó: unsplash.com

Ebben is hatalmas a cégek felelőssége

Tudta? Akár a káros szenvedélyről való leszokáshoz is hozzásegítheti munkavállalóját egészségpénztáron keresztül. Az erre irányuló kezelés költségei finanszírozhatók a pénztári megtakarításból, amennyiben az a pénztár valamely szerződött szolgáltató partnerénél történik.

A dohányzás nemcsak magára a dohányosra van negatív hatással, hanem a környezetére, így a munkahelyekre is. Bár az Egészségügyi Világszervezet (WHO) legfrissebb statisztikája bizakodásra ad okot – több évtizednyi dohányzásellenes kampány után először csökkent világszerte a dohányos férfiak száma –, Magyarországon továbbra is a felnőtt lakosság 28%-a (2018) dohányzik és riasztóak a dohányzással kapcsolatos megbetegedési és halálozási statisztikák is. Elemzések szerint éves szinten 441 milliárd forint direkt és indirekt költsége van a dohányzásnak, de ami még ennél is nagyobb probléma, hogy a káros szenvedély miatt egy kisvárosnyi embert veszítünk el évről-évre – mondta a Portfolio-nak adott interjújában Joó Tamás, a Semmelweis Egyetem egészségügyi közgazdásza. Szerinte a dohányzás visszaszorítását célzó 2011–2013 között hozott kormányzati intézkedések az elmúlt évtizedek legjelentősebb népegészségügyi intézkedései közé sorolhatók. A dohányzás elleni küzdelem legfontosabb alapköve volt a nemdohányzók védelméről szóló jogszabály módosítása, vagyis a dohányzás zárt légtérben való teljes tiltása, amelyet számos további jelentős intézkedés követett.

A szakember szerint a következő lépés, hogy kiemelt figyelmet kell szentelni a rászokás megelőzését szolgáló és a leszokás előnyeiről szóló népegészségügyi programoknak. Minél szélesebb körben kell terjeszteni a leszokást segítő módszereket.
Vannak, akiknek a leszokáshoz szükségük van szakember segítségére, aminek a költségeit átvállalhatja a munkáltató egészségpénztáron keresztül. Amennyiben ezt tagdíj-hozzájárulás formájában teszi, az összeg után 20%-os szja-visszatérítés is jár a pénztártagnak. A szenvedélybetegségről való kezelésről szóló, a Patika-csoporttal szerződött egészségügyi szolgáltató (ITT tudja ellenőrizni a szolgáltatók listáját) által kiállított számlát lehet elszámolni.

Soha nem késő leszokni a cigarettáról

Egy új angol kutatás szerint a tüdő varázslatos gyógyulásra képes a dohányzás abbahagyása után szemben az eddigi ismeretekkel, amelyek szerint a tüdőrákhoz vezető mutációk maradandóak. Ám a Nature tudományos folyóiratban publikált új tanulmány szerint az a néhány tüdősejt, amely megúszta a károsodást, képes meggyógyítani a tüdőt. Ezt a hatást ráadásul olyan páciensekben is megfigyelték, akik a dohányzás feladása előtt negyven évig napi egy doboz cigarettát szívtak – számolt be a kutatásról a BBC News.

„A dohányzást abbahagyó emberek tüdejében a sejtek 40 százaléka éppen olyan, mint azoké, akik sohasem dohányoztak. Egyáltalán nem voltunk felkészülve erre az eredményre” – ismerte el Peter Campbell, a Sanger Intézet kutatója.

A füst a legkárosabb

Fotó: freepik.com

A vezetőtől függ, hogy marad-e a munkavállaló

A munkavállalót nem a fizetés nagysága, nem az érdekes munka, se a kényelmes iroda nem ragasztja munkaadójához – állítja Polgár Zita vezetői és önismereti mentor, aki a HR Portálon osztotta meg a gondolatait a témáról.

Az állásinterjúk mintegy 80%-ánál hangzott el a jelölt részéről az, hogy jó vezetőt akar. A vezető nem megfelelő hozzáállása pedig hasonló arányban szerepelt a felmondási okok között, amelyre mindig rákérdeztem – írja Polgár Zita. Számtalan tényező létezik, amellyel a kompetens munkavállalót motiválni lehet, még sincs erősebb megtartó erő, mint a hiteles vezető, aki emberközpontú tetteivel irányítja csapatát.

Mit jelent mindez a gyakorlatban?

Az új kolléga első munkanapjától fogva egyre intenzívebben fog növekedni számára a vezető jelentősége, mert egy szervezeten belül is elsősorban emberek vagyunk. Vágyunk a visszajelzésre, a megbecsülésre és arra, hogy érezzük, hogy számítunk ott, ahol nap, mint nap dolgozunk. Így az anyagi javak, természetbeni juttatások és egyéb ösztönzők előtt van valami, amely a legnagyobb hatással van egy munkavállaló elköteleződésére: annak tudata, hogy ő és munkája fontos a vezetőség számára. Annak, hogy érezze, jelenléte a vállalatban akkor is érték, ha épp nem ő hozza a csúcsteljesítményt. Mert érzi, hogy figyel rá a vezetője.

A munkavállaló természetesen felelős azokért a feladatokért, amelyeket elvállalt. A vezető pedig - többek között - arra szerződik, hogy az ehhez szükséges feltételeket biztosítsa és motiválja csapatát. Hiszen ő tűzi ki a célokat, az ő vízióját fogja megvalósítani a csapat, melyhez számos tényezőre van szükség, de elsősorban emberekre. A vezetői cél elérése forog kockán minden esetben, amikor nincs rajtuk elég fókusz. Egy szervezet összes alkotóeleme közül ugyanis az ember a legfontosabb, és pusztán gazdasági értelemben számít erőforrásnak.

Egy jó vezető a munkavégzéshez szükséges feltételek biztosítása mellett, törekszik emberei megismerésére, foglalkozik velük és lehetőséget ad nekik a kibontakozásra. Aki elmulasztja mindezt, akár viszonylag rövid időn belül nagy nehézségekkel nézhet majd szembe. Például azzal, hogy elmegy az az embere, akiről nem tudta pontosan, hogy mire lenne képes. És manapság, amikor a munkaerőhiány egyre nagyobb, egyenesen öngól ezt engedni. Az ember önmagáért érték, akár hiány van belőle a piacon, akár nem. Így a vezetőnek mindenkor kötelessége gondoskodni munkatársairól. Mert egyetlen aláírt munkaszerződés sem garancia az örök motivációra!

Mit tegyen a vezető az embereiért?

A munkakörülmények nem merülnek ki a látványos irodában, vagy a finom ingyen kávéban. Sőt, a legkevésbé erről szólnak. Az igazán fontos feltételek azok, amelyek közvetlenül hatnak az emberek munkakedvére: átlátható folyamatok, elvárások, tiszta munkakör, személyre szabott célok, visszajelzés, megbecsülés, útmutatás.

A Patika-csoport tapasztalatai szerint sok vezető számára a gondoskodás egyik legkézenfekvőbb eleme az egészségcélú juttatás. Egyre több olyan céggel találkozunk, ahol az egészségpénztári célzott támogatás nem választható elem, hanem az a cafetrián kívül, mindenki számára jár. Arra is számos példát látunk, hogy a dolgozók cafeteriarendszerbe építve választhatják a munkáltatói tagdíj-kiegészítést, de az egészségbiztosítás ebben az esetben is azon felüli juttatás.

Polgár Zita további tapasztalatait a HR Portálon ITT olvashatja.

Fotó: unsplash.com

Bruttó vagy nettó keret?

Egy friss felmérés szerint csökken azoknak a cégeknek a száma, amelyek bruttó juttatási keretet határoznak meg. Ugyanez a kutatás rávilágít arra is, hogy idén sem nőtt a cafeteria átlagos keretösszege, de a tavalyi radikális csökkenés sem folytatódott. A Patika-csoport munkáltatói partnerei általában megtartották tavalyi juttatásaikat: a célzott támogatásokra és a munkáltatói tagdíj-kiegészítésre vonatkozó szerződések is tovább élnek.

A Patika-csoport igyekszik munkáltatói partnereinek minden igényét kielégíteni akár tagdíj-hozzájárulással, akár célzott szolgáltatásra adott támogatással segítik munkatársaik egészségmegőrzését. A célzott támogatások piacán továbbra is őrizzük az átlátható költségstruktúrának és a kártyával költhető célzott támogatásnak köszönhető versenyelőnyünket, amit igazol, hogy 2020-ban újabb cégeknél is szerepel a Pénztár a választható juttatások listáján.

A célzott támogatásként adható szolgáltatások listája idén tovább bővült a szolgáltatásalapú egészségbiztosítással: immár két biztosító ajánlatát is közvetítjük a vállalatok felé, hogy a korábban adómentesen adható és a munkavállalók által kedvelt juttatást továbbra is a bérnél kedvezőbb adózással biztosíthassák. Az Allianz csomagjait ITT, az Aegon csomagjait ITT tudja megnézni.

A legtöbben nem változtatnak a béren felüli juttatások mértékén

A CafeteriaTrend 327 munkáltatót kérdezett a juttatási terveikről 2019 novemberében. Ezek a cégek összesen több mint 210 ezer munkavállalót foglalkoztatnak. A vállalatok nagy többsége – 82%-uk, akik az érintett létszám közel 88%-át foglalkoztatják – akkor azt nyilatkozta, 2020-ban nem változtatna a béren felül adott elemek mértékén. A válaszadók 7,6%-a (náluk az érintett munkavállalók 8%-a dolgozik) mondta azt, hogy növeli a juttatásokra szánt keretét. A tervezett átlagos növekedés a munkavállalók számával súlyozott mértéke majdnem 7%. Emellett akadnak olyanok is (2,7%), akik 2020-tól új juttatási rendszert vezetnek be. Mivel zömében alacsonyabb létszámú munkáltatók nyilatkoztak így, ezért ez a pozitív változás az érintett munkavállalói létszám csupán 0,3%-át érintheti.

A béren felüli juttatások megszüntetésében a megkérdezett cégek 4,6%-a gondolkodott, de mivel ők jellemzően kisebb létszámú munkáltatók (2–160 fő), az intézkedés a kutatásban résztvevő munkavállalói állomány 0,2%-át érintheti. Csökkentést 2,5% tervezett, ez az intézkedés a kutatásban érintett dolgozók 1,8%-ának a jövedelmét érinti. A csökkentés átlagos mértéke – ha figyelembe vesszük az egyes válaszadóknál dolgozó munkavállalók létszámát – 27,5%.

A CafeteriaTrend idén januárban is megvizsgálta, hogyan alakulnak a juttatásra szánt keretösszegek. Ezúttal 354 vállalat válaszolt a kérdésekre. A válaszadók 25%-a alkalmaz idén nettó elvű juttatási rendszer, míg 50% bruttó cafeteria kerettel dolgozik. A fennmaradó 25 százaléknál vegyes megoldások működnek a közterhek megosztására. Ennek alapján megállapítható, hogy az előző évekhez képest csökkent a bruttó cafeteria keretet alkalmazó munkáltatók száma. A jövedelemként adózó juttatások alkalmazása mellett többen használnak hibrid megoldásokat, ahol a munkáltató és munkavállaló osztozik a terheken.

Külön vizsgálva a nettó és bruttó keretösszegeket, az látszik, hogy nagyjából a tavalyi értékeket nyújtják a munkáltatók, míg a kisebb különbségeket jellemzően a juttatások átstrukturálása okozza – írja oldalán a CafeteriaTrend. 2019-ben és 2020-ban is nagyjából nettó 270 000 Ft értékű keretet kapnak a munkatársak, ami válaszok alapján átlagosan bruttó 370 000 Ft értékkel is jellemezhető.

Fotó: unsplash.com

Újabb szolgáltatóval bővült a Patika-csoport

A budai klinikán a precíziós orvoslás megvalósítását különböző bioinformatikai megoldásokkal és a mesterséges intelligencián alapuló döntéshozatali támogatással teszik még eredményesebbé és kényelmesebbé a páciensek számára.

A vállalatok számára komplex, precíziós, személyre szabott szűrővizsgálatokat, exkluzív éves kártyacsomagokat, egyedi megoldásokat és teljes Spektrumú Foglalkozás-egészségügyi vizsgálatokat kínál a CMC Déli Klinika. Az exkluzív ellátást 38,35%-os adózással biztosíthatja munkavállalói részére a Patika-csoport egészségpénztárain keresztül célzott támogatás formájában.

A Semmelweis Egyetem Akkreditált Oktató Központjaként működő klinika 54 szakterületen, elismert orvos szakértőkkel, korszerű orvosi műszerekkel és személyre szabott, specializált egészségügyi szolgáltatásokkal várja a pácienseket Budapesten, az I. kerületben. A szolgáltatások fókuszában a magas szakmai színvonalú, empatikus, komplex és gyors ellátás áll. A hatékony gyógyítást a magasan képzett, emberközpontú, elhivatott személyzet biztosítja, akik a betegek állapotának részletes felmérését, problémáinak megértését helyezik előtérbe a személyre szabott gyógyítás jegyében.

Mit jelent a precíziós orvoslás?

Az újszerű megközelítés áttörést jelent a diagnosztikában és a terápiában, hiszen az alkalmazott módszerek sokkal pontosabbak, a klinikai tapasztalatok, az evidenciák mellett a mérhető, molekuláris, genetikai és biológiai jelzőanyagok is segítik a pontos diagnózis felállítását és a gyógyítást. A precíziós medicina a páciens genetikai profilját, a rá ható környezeti tényezőket valamint betegségének egyedi jellemzőit is figyelembe véve választja ki az optimális kivizsgálást és kezelést.

Az ezt választó vállalatok nem kevesebbet kínálhatnak munkatársaiknak, mint az életmódot, szervfunkciókat, lelkiállapotot komplexitásában feltérképező megközelítést. Az egyes szervek vizsgálata, kezelése mellett az emberi szervezet egészére összpontosító szemlélettel pedig sokkal hatékonyabb a betegségmegelőzés, pontosabb a diagnózis és eredményesebb a gyógyulás – vallják a klinika munkatársai.

A céges ráfordítás megtérülése pedig a munkahelyéről kevesebbet hiányzó, boldogabb és így a munkájára jobban összpontosító munkatársak eredményeiben érhető tetten.

Ha érdekesnek találta hírlevelünket, küldje tovább ismerőseinek | Ha nem kíván több hírlevelet kapni tőlünk, kattintson ide
  patikapenztar.hu  |  ujpiller.hu  
Copyright ® Patika-csoport  |   2020   |   Minden jog fenntartva.