Jön a célzott biztosítás!

Januártól szolgáltatásalapú egészségbiztosítást is adhatnak munkáltató partnereink munkatársaiknak patikás és újpilléres célzott egészségpénztári támogatással. A 38,35%-kal adózó juttatás akár a cafeteriarendszerbe is beilleszthető.

Az eddig megismert adószabályok szerint az egészségpénztárba fizetett munkáltatói juttatások adózásában 2020-ban sem lesz változás: a munkáltatói tagdíj-kiegészítés bérként adózik, de a pénztártag a munkáltatói befizetés után is jogosult lesz a 20%-os adójóváírásra, míg a célzott támogatás adóvonzata továbbra is 38,35%.

Pénztárunk az eddigi célzott támogatással adható csomagok mellett januártól új szolgáltatásként vezeti be a szolgáltatásalapú egészségbiztosítást. Több biztosítási csomagot állítottunk össze, hogy minden munkáltató megtalálja a számára legkedvezőbbet, amivel széles munkavállalói körben tudja biztosítani a minőségi egészségügyi ellátást. A biztosított munkavállalók egészségügyi ellátásáról külön betegút-szervező gondoskodik.

Biztosítási csomagok igény szerint havi 3000–10 000 forint között

Hogyan adhatok célzott biztosítást?

A munkáltatók a már idén jól bevált, kevés adminisztrációval járó célzott támogatási modell szerint nyújthatják munkavállalóiknak a biztosítási szolgáltatást is. Arra is van lehetőség, hogy az eddigi célzottan adott pénztári juttatás mellé kínáljanak biztosítást a munkatársak egy részének vagy mindenkinek, vagy új munkavállalókat vonjanak be a támogatottak körébe. Minden esetben szükség van érvényes támogatói szerződésre.

Mint minden célzott támogatást, a biztosítást is csak a pénztárban tag munkavállalók kaphatják, akik elfogadják a pénztár működési alapszabályát. Ezen felül a támogatásban részesülőknek alá kell írniuk a Biztosítotti nyilatkozatot, amely lehetővé teszi, hogy a szükséges adataikat átadjuk a biztosítónak, illetve az ellátásszervezőnek. Igény esetén a nyilatkozatok kitöltéséhez és a pénztári beléptetéshez biztosítunk segítséget.

A vállalatnak minden hónap 20-áig kell elküldenie számunkra az online bevallást, amely tartalmazza a biztosított nevét és adóazonosítóját, valamint a számára igényelt biztosítási csomag megnevezését. Ennek alapján pénztár díjbekérőt küld, amely a biztosítási díjon felül tartalmazza a 6%-os pénztári jutalékot.

A munkavállaló követő hónap 1-től válik biztosítottá és tudja igénybe venni a szolgáltatást. Egészségi problémáját munkanapokon 8.00–20.00 óra között tudja telefonon bejelenteni az ügyfélszolgálaton, ahol válaszolnak a kérdéseire és megszervezik, hogy a lehető leggyorsabban kapjon időpontot a megfelelő magánegészségügyi szolgáltatóhoz. Bizonyos esetekben online időpontfoglalásra is van lehetőség.

A juttatás minden 16–65 év közötti pénztártag munkavállaló számára nyújtható, és a munkáltatón keresztül a pénztártagok által megjelölt 2–65 éves korú szolgáltatásban részesülő kedvezményezett – közeli hozzátartozó – is jogosult a biztosításra.

Megtakarítás: havonta munkatársanként akár 4000 forint

További információért kérjük, keresse Pálffy Brigittát a munkaltato@patikapenztar.hu e-mail címen.

Természetesen, a dolgozók körében idén bevált, gyógyszer- és gyógyászati segédeszköz-vásárlásra, egészségügyi szolgáltatásra vagy bármely önsegélyező támogatásra nyújtott célzott csomagokat továbbra is változatlan feltételekkel adhatja munkatársainak a pénztáron keresztül. Ezekről a lehetőségekről részletesen olvashat az Év végi juttatások nem csak egészségre című bejegyzésünkben. 

Fotó: freepik.com

A munkavállalók bíznak a pénztárban

Az egészségpénztárakba vetett bizalmat jól mutatja, hogy a tagok a tavalyi év azonos időszakához képest 17 százalékkal növelték egyéni befizetéseiket – derül ki a Pénztárszövetség (ÖPOSZ) közleményéből. A munkáltatói befizetések viszont mind a nyugdíj-, mind az egészségpénztáraknál csökkentek. Márpedig a munkaadóknak kiemelt szerepük van az emberek megtakarításra történő ösztönzésében.

A lakosság ragaszkodik az egészséghez, amit jól mutat, hogy az önkéntes egészségpénztárakba érkező egyéni befizetések idén is meghaladták a tavalyit szektorszinten. A hazai trenddel párhuzamosan alakult a Patika-csoport pénztárainak idei éve is: a novemberi akciós hónapunkban – hasonlóan a 2018-as eredményekhez – a befizetések megközelítették az 1,3 milliárd forintot, amiben az egyéni befizetések növekedése játszotta a legnagyobb szerepet. A Patika-csoportba novemberben érkező összes egyéni befizetés közel 10%-kal haladta meg a tavaly novemberi mértéket.

A növekvő befizetéseket indokolja, hogy egyre több az igénybe vett szolgáltatás. Az ÖPOSZ által képviselt egészségpénztárak tagjai az év első kilenc hónapjában több mint 6 millió alkalommal fizették egészségszámláikról a különféle szolgáltatásokat, alkalmaként átlagosan 5600 forint értékben. A Patika-csoport pénztáraiban – és szektorszinten is – egyre népszerűbbek az úgynevezett önsegélyező szolgáltatások. A pénztári megtakarítások gyerekvállalás anyagi terheihez, gyerekneveléshez, iskoláztatáshoz vagy akár idősgondozáshoz is – adókedvezménnyel támogatott – segítséget nyújtanak, de a legnagyobb növekedést a tagok lakáshiteléhez történő hozzájárulás tette ki. 

Ezeket a szolgáltatásokat is támogathatja a munkáltató célzottan, 38,35%-os adózással a Patika-csoport kasszáin keresztül. Az erről szóló szerződést akár még decemberben érdemes megkötni és az év végi juttatások kifizetésénél is gondolni a lehetőségre.

Az egészségcélú költésekben is fontos lenne a munkáltatói szerepvállalás és ezt a munkavállalók jelentős része is igényli. A tagjaink körében készült rövid kérdőíves kutatásunkban szinte a válaszadók 100%-a mondta, hogy szívesen lenne tagja egy olyan jóléti alapnak, amelyben a befizetéseit kiegészítené a munkáltatója és az állam is, és amelyben az egészségére és az időskori biztonságára is tudna takarékoskodni.

Hasonló eredményre jutott a Pénztárszövetség is. A kutatásai rávilágítottak, hogy a munkáltatója segítségével a többség megkezdené a pénztárakon keresztül történő takarékoskodást vagy növelné a befizetéseit. “Az tehát világos, hogy a munkáltatók főszerepet kaphatnak az emberek takarékoskodásában” – emelte ki Kravalik Gábor, a Pénztárszövetség elnöke. Ráadásul a munkáltatói hozzájárulás után a tagok igénybe vehetik az évi 20%-os, maximum 150 ezer forintos adókedvezményt.

Sokaknak fogalmuk sincs arról, hogy gondoskodhatnának a maguk és sajátjuk egészségéről, vagy az időskori biztonságukról. A pénztárak kézenfekvő, költséghatékony, biztos alapokon nyugvó megtakarítási termékekkel több, mint 20 éve jelen vannak, de ahhoz, hogy ezt a lehetőséget minél többek megismerjék, nagyon fontos a munkáltatói szerepvállalás.

Mit hoz a jövő?

Fotó: freepik.com

Év végi juttatások nem csak egészségre

Év végén sok cég extrapénzzel is szeretne köszönetet mondani munkavállalóinak az egész éves együttműködésükért. Sem a munkáltatónak sem a dolgozónak nem mindegy, hogy végül az adott keretből mennyi pénznek örülhetnek a kollégák. Három lehetőséget mutatunk.

Érdemes átgondolni, hogy a kedvezményesen adózó lehetőségek közül van-e, amit még nem használtunk ki és kevés adminisztrációval feltölthetjük. A Patika-csoport stratégiai partnere, a Multi-Pay® segítségét kértük, hogy gyűjtse össze a dolgozók által leginkább kedvelt év végi lehetőségeket.

Ilyen lehet a csekély értékű ajándék a Multi-Pay® kártyán, ami idén a minimálbér 10%-áig adható 38,35%-os adóval, egyes meghatározott juttatásként. Igaz ezekkel a feltételekkel az év során csak egyszer adhatjuk a 14 900 forintot, de a törvény alapján nemcsak a munkavállalónak, hanem a közeli hozzátartozójának is. Ehhez nem kell mást tennünk, mint beazonosítani a közeli hozzátartozót akár egy egyszerű írásos nyilatkozattal, amely tartalmazza a munkavállaló és a rokon nevét, valamint a rokoni fokozatot.

Karácsonyi Multi-Pay® akció!
Ne hagyja ki évvégi akciónkat, amely keretében az első 1000 munkavállaló számára ingyen biztosítjuk a Multi-Pay® ajándékkártyát. Nemcsak a cég szerezhet örömet munkavállalóinak, hanem a dolgozók is meglephetik családtagjaikat karácsonyra a céges ajándékkártya segítségével, amely többek között a Tesco, Auchan, Spar, MediaMarkt, Decathlon, Jysk, Líra, Takko üzleteiben is költhető. A részletekért keresse Koleszár Évát a multi-pay@multi-pay.hu címen.

Egy négytagú családnak például 59 600 forintot tudunk adni 38,35%-os adózással névre szóló Multi-Pay® kártyán. A család az összeget rugalmasan költheti az elektronikus kártyát elfogadó üzletekben – közel 5000 helyen, többek között szinte az összes nagyobb élelmiszerláncnál – akár egy vásárlás alkalmával vagy több részletben. Az elfogadóhelyek listáját ITT találja.

Meddig lehet költeni?

Szintén 38,35%-os adózással adhatunk egészségpénztárba fizetett célzott támogatást a Patika-csoport pénztáraiba, amelyek készen állnak az év végi rohamra akár új, akár régi partnerek esetében. Azoknak a munkáltatóknak, amelyek az év során már megkötötték a célzott támogatási szerződést, nem kell mást tenniük, mint beírni a havi adatszolgáltatásban a pulykapénzzel emelt összeget.

Nem bonyolultabb a dolguk a cégeknek, amelyek idén nem adtak célzott egészségjuttatást, de az év végi dolgozói juttatást szívesen adnák egészségcélra. Ők a Patikapénztár és az Új Pillér oldaláról letölthető támogatási szerződés kitöltésével jelezhetik a pénztárak felé a szándékukat. A még nem pénztártag munkavállaló az online belépéssel néhány perc alatt azzá válhat ITT vagy ITT.

Válasszon kínálatunkból! Célzott támogatással többek között hozzájárulhat dolgozói magánegészségügyi költéseihez, gyógyszerkiadásaikhoz és akár szolgáltatásalapú egészségbiztosítást is köthet számukra (lásd 1. hírünk). Ha felkeltettük érdeklődését, keresse munkáltatói kapcsolattartóját.

Többet szeretne tudni az egészségpénztárba fizetett célzott támogatásról? Kattintson ide

A Multi-Pay® kártya különleges ajánlata a saját termékre, szolgáltatásra költhető egyenleg biztosítása, amely 2019-ben slágertermék volt: az összes multipayes forgalom több mint 75%-át ez a szolgáltatás adta. Jóllehet a juttatás bérként adózik, de a dolgozóink nálunk költik el a pénzt, ami elsősorban a kereskedelemben tevékenykedő cégek számára érdekes.

A munkavállalók és a családtagjaik általában szeretik a vállalat termékeit, ezért szívesen vásárolják meg a mindennapi életben szükségeseket házon belül, amivel pénzt és időt is spórolnak. A boltnak is jó: a saját munkavállalói is vevőkké válnak, a juttatás végül visszafolyik, növeli az üzlet forgalmát.

A kártyás juttatás kényelmes és biztonságos a munkáltatónak, akik

  • a már jól ismert, könnyen kezelhető, ügyfélbarát elektronikus felületen intézhetik a juttatással kapcsolatos teendőket, tölthetik fel a bevallásokat, ellenőrizhetik a teljesítéseket.
  • Az összeget egyben, számla ellenében kell elutalni a Multi-Pay®-nek, a munkavállalók pedig két munkanapon belül költhetik a pulykapénzt.

Ha érdekli a saját termékre fordítható juttatás, írjon Koleszár Évának a multi-pay@multi-pay.hu címre és kérje év végi kedvezményes ajánlatunkat.

Fotó: unsplash.com
Nagy a szakadék a legjobb és az átlagos munkahely között

Tovább csökkent a dolgozói elkötelezettség Magyarországon, miközben a Legjobb Munkahelyek egyre jobban kiemelkednek az átlagból – derül ki a Kincentric Legjobb Munkahelyek Program felmérésének adataiból.

A kutatás rávilágít, hogy az erős munkavállalói elkötelezettséghez három dolog elengedhetetlen: a szervezeti agilitás, a tehetségfókuszú gondolkodás és az elkötelező vezetők. Ezek egysége nagymértékben hozzájárul az üzleti eredményességhez. A program közel két évtizede ad hiteles képet azoknak a vállalatoknak, amelyek az üzleti sikeresség érdekében mérik és tudatosan építik, alakítják munkavállalóik elkötelezettségét, élményét. Idén hét vállalat került a legjobbak közé.

A felmérés rávilágít arra is, hogy a fizetés távol marad az elkötelezettséget leginkább erősítő tényezőktől. Ugyanakkor a munkavállalók elégedettsége idén kis mértékben csökkent a bérezéssel kapcsolatos témákban, és a béren kívüli juttatásokkal elégedetlenek a leginkább. Többen egyetértenek azzal, hogy az egyéni teljesítmény hatással van a javadalmazásra, vagyis jó hír, hogy a teljesítményalapú bérezés/juttatási rendszer erősödni látszik. Ez azért is jó hír, mert az elkötelezettség és a fizetés kapcsolatában sokkal fontosabb, hogy az egyén látja -e, hogy amennyiben kiemelkedő teljesítményt nyújt a vállalat sikerességének érdekében, azt erkölcsileg és anyagilag is elismerik.

Az erősen elkötelezett többet tesz

A Legjobb Munkahelyeken a munkavállalók 46%-a erősen elkötelezett, míg az átlagos cégek esetében ez a kollégák kevesebb, mint negyedére igaz. Az erősen elkötelezettek sokkal többet hajlandók tenni a vállalatért, mint a csak mérsékelten elkötelezett kollégáik. Az ’egy hajóban evezünk’ analógiát használva az erősen elkötelezettek azok, akik teljes erőbedobással és lelkesedéssel dolgoznak a cég érdekében: rájuk lehet leginkább számítani az üzleti eredmények szempontjából, hiszen nagyobb erővel és jó irányba húzzák a hajót, vagyis a céget. A Legjobb Munkahelyek húzóereje az erősen elkötelezettek nagy arányát jelenti a szervezetben, - és náluk szinte minden felsővezetőről elmondható az erős elköteleződés.

Kérdés, a menedzsment hogyan éri el az elköteleződést

„A munkavállalói élmény fejlesztése az egyik kulcsa az elkötelezett munkavállalói bázisnak, éppen ezért érdemes stratégiai szinten megközelíteni azt a kérdést, hogy hogyan érzik magukat a kollégák a munkavállalói életciklus különböző állomásain. Felméréseink igazolják, hogy az első időszakban szerzett negatív élmények nagymértékben hozzájárulhatnak a vállalat korai elhagyásához. A Legjobb Munkahelyek esetében azt látjuk, hogy ők nagy hangsúlyt fektetnek a frissen belépettek úgynevezett onboarding időszakára, így a beillesztésük során már az első hat hónapban is magasan tudják tartani a munkatársak elkötelezettségét (90%), és ez később sem csökken olyan mértékben, mint az átlagos magyar munkahelyeken.  – mondta Pék Eszter, a Legjobb Munkahelyek Program vezetője. (A teljes cikket itt olvashatja.)

A Patika-csoport tapasztalata azt mutatja, az egészségcélú juttatások minden élethelyzetben és munkavállalói életciklusban növelni tudja az elköteleződést és a lojalitást, különösen, ha személyre szabottan, az adott munkavállaló igényeinek leginkább megfelelő csomag részeként kapja. A célzott támogatás ezt a differenciálást is lehetővé teszi a munkáltatóknak.

Az üzleti siker titka a vezetői elkötelezettség

Fotó: freepik.com

Szűrőprogrammal ünnepelt a Patikapénztár

November 17-én volt a Patika Egészségpénztár alapításának 20 éves évfordulója. Ebből az alkalomból ingyenes szűrést szerveztünk tagjainknak Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja keretében, amelynek egyik főtámogatója volt idén a Patikapénztár.

Magyarország átfogó egészségvédelmi szűrőprogramja szorosan igazodik az Európai Uniós irányelvekhez, a kormányzat Nemzeti Együttműködés Programjához és a WHO valamint az ENSZ világnapi eseményeihez. Az állampolgárok éves szinten országosan közel 200 helyszínen találkozhatnak a programmal a teljes 20 éves programidőszak alatt mintegy 3000 helyszínen, családi napokon, fesztivál programokon, önkormányzati rendezvényeken, szakmai kongresszusokon, kiemelt sporteseményeken illetve munkahelyi prevenciós életmód napok keretében. Magyarország legnagyobb munkáltatói is bekapcsolódnak a programba, amely által több ezer aktív munkavállaló vesz részt a 37 vizsgálatból és egy rizikófelmérésből álló szűrésen, illetve az élet-módtanácsadásokon, ahol többek között az egészségpénztári megtakarításokról is hallhattak a munkavállalók a Patikapénztár jóvoltából.

A patikás rendezvényre november utolsó hétvégéjén került sor. A hideg, ámde szikrázóan napsütéses napon nagyon sokan voltak kíváncsiak egészségi állapotukra. Bár a szűrővizsgálaton csak 18 év felettiek vehettek részt, nagyon sokan kisgyerekekkel érkeztek. Őket a szakképzett ápolók elkalauzolták az emberi test birodalmában, megmutatták, hogy kell helyesen fogat mosni, elmondták, hogyan kell egészségesen táplálkozni.

A szűrőprogram végén Kohári Éva gluténmentes konyhája, az Íz-Lik jóvoltából palacsintázásra invitáltuk a családokat, akik közül sokan szívesen próbára tették az egészségpénztárral kapcsolatos tudásukat is. Aki jól válaszolt a feltett kérdésre, zsákbamacska ajándékkal gazdagodva térhetett haza. A jelen lévő pénztári munkatársak pedig bárkinek szívesen válaszoltak a pénztári megtakarítással kapcsolatos kérdésére.

A program 2020-ban is folytatódik és lehetőséget ad a munkáltatóknak, hogy prevenciós életmód-napot szervezzenek dolgozóik számára.

Kattintson a képre a képgalériánk megtekintéséhez.

Karácsonyi csapatépítés: közös mézeskalács-sütés

A Patika-csoport csapata ezzel a glutén- és tejmentes mézeskalács-recepttel kíván minden munkáltató partnerének és munkatársaiknak boldog, békés karácsonyi ünnepeket és testi-lelki egészségben gazdag új évet.

Sok cégnél okoz gondot, hogy mivel köszönje meg munkatársainak és partnereinek az egész éves munkájukat, együttműködésüket. Ehhez szeretnénk segítséget adni az alábbi glutén- és tejmentes mézeskalács-recepttel, amelyet elkészíthetünk közösen a munkatársakkal, így mindenki hozzátehet valami „személyeset” az ügyfélajándékokhoz. Karácsonyi ráhangolódásnak, csapatépítésnek sem utolsó a közös sütögetés! Az elkészítéshez sok kacagást, az elfogyasztásához jó étvágyat kívánunk!

A gluténérzékenység vagy cölikália az egyik leggyakrabban emlegetett ételintolerancia fajta, ezért megkértük Koháriné Szabó Évát, az Íz-Lik alapítóját – aki maga is érintett és legalább 200 isteni receptje van –, hogy ossza meg velünk kedvenc mézeskalács-receptjét.

Az Íz-Lik mézeskalács hozzávalói:

  • 550 g naturbit alfa mix liszt
  • 125 g méz 🍯
  • 150 g cukor
  • 150 g liga margarin
  • 3-4 teáskanál naturbit mézeskalács fűszer
  • 1 kávéskanál sütőpor
  • 2 egész tojás
  • Nyújtáshoz: rizsliszt

Elkészítés:

Melegítsük össze (de ne forraljuk fel!) a mézet, a cukrot és a fűszerkeveréket, majd keverjük hozzá a margarint és hűtsük le kissé (ne legyen forró, de legyen még meleg). A liszthez keverjük a sütőport, a tojásokat verjük fel villával. Öntsük a liszt közepébe a meleg mézet, a felvert tojásokat és gyúrjuk össze. Érdemes gumikesztyűben dolgozni, mert nagyon ragacsos a tészta!

A begyúrt tésztát gyúrjuk át rizsliszttel megszórt felületen és csavarjuk frissen tartó fóliába. Tegyük minimum 2–3 órára a hűtőbe, de maradhat akár egész éjszakára is. Mielőtt szaggatni szeretnénk, tegyük fél órára a konyhapultra és alaposan gyúrjuk át. Rizsliszttel megszórt felületen nyújtsuk kb. 2 mm vastagra és szaggassuk tetszőleges formával.

180 fokra előmelegített sütőben kb. 10 perc alatt süssük készre. Mindig a színét figyeljük!

A gluténmentes alapanyagokat Éva itt szerzi be: hunorganic.com/mentes-webaruhaz/

Gluténmentes termékekért fizethetünk Patikakártyával a DM üzleteiben, más beszerzőhelyeken pedig kérjünk számlát és számoljuk el utólag a pénztári megtakarításunk terhére.

Matek-fizika szakos tanárból gasztroblogger

Fotó: unsplash.com

Ha érdekesnek találta hírlevelünket, küldje tovább ismerőseinek | Ha nem kíván több hírlevelet kapni tőlünk, kattintson ide
  patikapenztar.hu  |  ujpiller.hu  
Copyright ® Patika-csoport  |   2019   |   Minden jog fenntartva.