Új Pillér hírdetési fejléc - 20% adókedvezmény, hozammal növelt megtakarítás, 10% támofatás szűrővizsgálatra
szerkezeti elem
 
Íme egy módszer, hogy nagyobb örömet okozzon dolgozóinak a „pulykapénz” (2017.12.01)
Egy korábbi felmérés szerint minden tízedik magyar munkavállaló kap 13. havi bért átlagosan 275 ezer forint értékben, míg év végi bónuszban a dolgozók közel ötöde részesül. Az év végi „pulykapénzt” pedig akár egészségpénztári tagdíj-hozzájárulásként is fizetheti a cég a bérnél kedvezőbb közteherrel.

A munkateljesítményhez kötött prémium, bónusz, valamint a jogszabályban előírt bér, bérpótlék és egyéb bérjellegű kifizetés nem váltható ki béren kívüli juttatásokkal, az úgynevezett „pulykapénz” viszont igen. Az egyes meghatározott juttatások körébe tartozó célokra szinte kivétel nélkül adhat a munkáltató pénzt év végén. Az a cég is, amely amúgy év közben nem élt a cafeteriával.

Különösen a mai munkaerő-piaci helyzet tükrében válhat fontossá, hogy egy vállalat ne csak a felsővezetői teljesítményét, hanem az ő kezük alá dolgozó beosztottak munkáját is elismerje. Megéri figyelni a meglévő jó munkaerő megtartására, és megköszönni a kollégák egész éves munkáját, mert a fluktuáció csökkentése alapvetően javítja egy cég költséghatékonyságát. Ahogy novemberi hírlevelünkben egy kutatásra hivatkozva írtuk: a munkatársak megtartásáért tett erőfeszítések kevesebbe kerülnek, mint egy új munkatárs megszerzése és betanítása.

Az egészségpénztári juttatással bizonyára örömet szerzünk munkavállalónknak, hiszen az azonnal költhető forintok felhasználási területe nagyon széles, ráadásul a pénztártag a családtagjainak is örömet szerezhet újpilléres patikakártyával.

Év végi pénzek Európa-szerte

A leginkább szerethető munkahelyek

A vállalkozások döntő többsége tett lépéseket annak érdekében, hogy megtartsa meglévő munkaerejét. Legnagyobb arányuk (70%) béremelést vezetett be, jelentős azok aránya (59%) is, akik a munkakörülmények, munkaeszközök fejlesztésével igyekeztek vonzóbbá válni dolgozóik számára – derül ki a DreamJo.bs állásportál felméréséből. A vállalkozások közel fele (49%) továbbképzések biztosításával, illetve a munkahelyi hangulat javításával próbálkozott és 47% azon vállalkozások aránya is, amelyek a cafeteriarendszer bevezetésével, fejlesztésével igyekezték megtartani dolgozóikat. Sokan például egészségmegőrzési programok finanszírozásával próbálnak szerethető munkahellyé válni.

<< VISSZA