Új Pillér hírdetési fejléc - 20% adókedvezmény, hozammal növelt megtakarítás, 10% támofatás szűrővizsgálatra
szerkezeti elem
 
Minden, amit tudni szeretnének az önsegélyező szolgáltatásokról (2017.06.20)

Tagjaink körében nagyon népszerűek a tavaly bevezetett önsegélyező szolgáltatásaink, sokan élnek az adókedvezménnyel támogatott lehetőséggel. A támogatás kifizetésének azonban szigorú jogszabályi feltételei vannak az egyes szolgáltatásokra és általánosságban az önsegélyező pénztárakra vonatkozóan. Ügyfélszolgálatunk segítségével összegyűjtöttük a hozzánk érkező leggyakoribb kérdéseket.

Mit jelent a 180 napos egyenleg? És mit a költhető egyenleg?
Az online egyenleglekérdezés menüpontba belépve két egyenleget fog látni. Az egyik a 180 napos egyenleg, a másik a költhető egyenleg. A 180 napos egyenleg az az összeg, amely már legalább 180 napja az Ön számláján van, és amelyből az önsegélyezési szolgáltatásokra érkező igényeket a pénztár teljesíteni tudja. A 180 napos egyenleg valójában a költhető egyenleg része, azaz nem azon felül értendő!

Az önsegélyező egyenleg kevesebb, mint a költhető egyenleg, miért?
Az Ön számláján egyben kezeljük az egészségpénztári szolgáltatásokra és az önsegélyező szolgáltatásokra fordítható összeget. Az egészségpénztári szolgáltatások kifizetésére azonban nem vonatkozik a 180 napos szabály szemben az önsegélyező portfolióval, vagyis a számláján jóváírt összeget – a jóváírás a befizetéstől számított két banki napon belül legkésőbb megtörténik – azonnal költheti a Patika-csoport szerződéses partnereinél egészségkártyájával, vagy készpénzfizetési számla ellenében.

Mik az önsegélyező pénztáron keresztül igénybe vehető szolgáltatások?
A részletes leírást itt olvashatja.

Hogyan léphetek be az önsegélyező pénztárba?
Amennyiben Ön már tagja a pénztárunknak, nincs semmi teendője. Az egyes szolgáltatások igénybe vételéhez szükséges dokumentumok benyújtását követően – amennyiben a számláján a 180 napos egyenleg fedezetet nyújt az igényelt összegre – utaljuk az Ön által megadott számlaszámra az összeget.

Amennyiben közeli családtagja is be szeretne lépni, innen tudja letölteni a belépési nyilatkozatot, amely eredeti példányát kérjük, hogy jutassa el címünkre. (1022 Budapest, Bimbó út 18.)

Az igénylőlapot eredetiben kell beküldeni?
Igen, a törvény előírja, hogy a belépéshez eredeti aláírásra van szükség.

Ha egyszer benyújtom az igényt, akkor havonta mindenféle jelzés nélkül utalják az összeget?
Az igénylés jóváhagyása egy évig érvényes, de bizonyos szolgáltatások esetén - CSED, GYES kiegészítése, Gyermekgondozást segítő ellátás és a gyermeknevelési támogatás összegének kiegészítése, Lakáscélú jelzáloghitel törlesztésének támogatása – havonta kell igazolni a folyósított ellátást, illetve a banki törlesztő részlet összegét.

Mit jelent az „egyéni számlánként” kifejezés?
Az egyéni számla kifejezés azt a személyt takarja, aki a számla tulajdonosa és, aki az arra érkező befizetéseket teljesíti. Az önsegélyező szolgáltatásokat egyéni számlánként egy arra jogosult személy veheti igénybe, de bizonyos esetekben – például a gyermek megszületése, illetve örökbefogadása esetén igényelhető támogatásnál – több egyéni számlatulajdonos is megnevezheti kedvezményezettnek ugyanazt a számlatulajdonosot, ha az egyenes ági leszármazott (lásd a fenti számtanpéldánkat).

Milyen adatoknak kell szerepelniük a számlán a Beiskolázási támogatás vagy a Temetés költségeinek támogatása folyósításához?
A szokásos számlaadatok mellett a kedvezményezett – akinek a javára a pénztár a kifizetést teljesíti – nevét és címét is kérjük feltüntetni.

<< VISSZA