Új Pillér hírdetési fejléc - 20% adókedvezmény, hozammal növelt megtakarítás, 10% támofatás szűrővizsgálatra
szerkezeti elem
 
Új fejezet a precíziós orvoslásban (2017.05.16)
Hazánkban évente egy közepes város lakosságának megfelelő ember (kb. 33 ezer fő) hal meg daganatos betegségben. Az ijesztő megbetegedési és halálozási adatok a klinikai onkológiai és az onkohematológiai ellátás jó szervezettsége és hatékony működése ellenére is csak lassan javulnak és bizonyos daganatos betegségek egyre fiatalabb korcsoportokat sújtanak.

A közelmúlt kutatási eredményei alapján bizonyossá vált, hogy a rosszindulatú betegségek kialakulásának hátterében veleszületett és szerzett genetikai (genomikai) elváltozások állnak. Ha lehetővé válik a daganatok komplex genomi hátterének megismerése és elemzése, fellendülhet a célzott, innovatív gyógyszerek fejlesztése és az egyes beteg genomikai hibáinak személyre szabott, egyedi gyógyszerekkel és gyógyszerkombinációkkal való kezelése. A nagy onkogenomikai nemzeti programok az Egyesült Államokban, Nyugat-Európában és Kínában több milliárd dolláros állami támogatással már elindultak a közelmúltban. Áprilisban pedig – Közép-Kelet-Európában először – Magyarországon is elkezdődött egy integrált, egész országra kiterjedő, államilag támogatott program az Egyesített Szent István és Szent László Kórház-Rendelőintézet vezetésével, az Országos Onkológiai Intézet és két magyar innovatív vállalkozás, a Patika-csoport kártyaelfogadó partnere, az Oncompass Medicine Hungary Kft. és a 4iG Nyrt. részvételével. A konzorcium a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap pályázatán 3,2 milliárd forintos vissza nem térítendő K+F+I forrást nyert el 3 évre. A támogatással Magyarország néhány év alatt a rákkutatás, az innovatív gyógyszerfejlesztés és a betegmenedzsment vonatkozásában a terület K+F+I és egészségipari tevékenységének a világszínvonalhoz felzárkózó szereplőjévé válhat.

A kutatási, fejlesztési és innovációs projekt megvalósítása üzleti lehetőséget nyújt a hazai és nemzetközi gyógyszergyártó cégek, valamint a hazai egészségipari és számítástechnikai kkv-k számára is. Az egységes rendszer, a betegek klinikai és genomikai adatainak összekapcsolása és adatbázissá fejlesztése – a személyes adatok védelme, illetőleg az elemzések során a betegadatok anonimizáltságának biztosítása mellett – a nemzetközi gyógyszervizsgálatokban való növekvő részvételhez és a betegek innovatív gyógyszerekhez való gyorsabb hozzáféréséhez vezet. A személyre szabott, precíziós orvoslással kapcsolatos innovatív egészségipari fejlesztések világpiaca 2024 végére mintegy 175 milliárd dollárra emelkedik. A hazai gyógyszeripari és biotechnológiai kkv-k számára az új világpiaci trend kiváló kiugrási lehetőséget biztosít.

 

<< VISSZA