Új Pillér hírdetési fejléc - 20% adókedvezmény, hozammal növelt megtakarítás, 10% támofatás szűrővizsgálatra
szerkezeti elem
 
Immunerősítő gasztrotippek (2016.10.01)

Stressz, rohanás, fáradság, kiegyensúlyozatlan lelkiállapot, a levegő szennyezettsége, sőt még a sötét borús napok is jelentősen ronthatnak szervezetünk védőbástyájának teljesítményén. A különféle méreganyagok is az immunrendszer ellen dolgoznak: serkentik a kártékony szabadgyökök kialakulását és csökkentik a táplálékkal bevitt sók és vitaminok hatását. Ezért különösen fontos, hogy az őszi-téli influenzás időszakban bőven jussanak a szervezetünkbe immunerősítő vitaminok, ásványi anyagok, valamint antioxidánsok. A szervezet védekezőképessége fokozható különféle táplálék kiegészítő készítményekkel, gyógyteákkal, de természetes módon, zöldségek és gyümölcsök fokozott fogyasztásával is hozzájárulhatunk immunrendszerünk felépítéséhez.

A káposztafélék például gazdag B-, E-, K- és C-vitamin lelőhelyek, ráadásul a savanyítással a magas C-vitamin tartalom is megmarad. A nyersen is finom zöldségekben lévő lactobacillus szintén immunerősítő, gyulladáscsökkentő hatású. A vöröskáposzta E-vitaminjáról se mondjunk le, a kelkáposzta és a kelbimbó pedig A-, B1-, B2-vitamint tartalmaz. Az A-vitamin bevitelt a tökfélékkel fokozhatjuk. A hidegebb időszak beköszöntével kezdődik a sütőtök, cukkini, patisszon szezonja!
A népi gyógyászat a céklát is természetes immunerősítőként és vérképzőként tartja számon magas C-, B-vitamin, vas és folsav tartalma miatt olyannyira, hogy ez a zöldség például tabletta formájában is kapható a gyógynövényboltokban, vagy a gyógyszertárakban, ahol akár egészségpénztári kártyánkkal is fizethetünk.

Az őszi napokban a fokhagyma is remek szolgálatot tehet, hisz a baktériumokkal, vírusokkal, gombákkal szemben rendkívül hatékony. Napi rendszerességgel kell fogyasztani: egy közepes gerezd 100 ezer penicillinegység baktériumölő hatásával egyenértékű. A vöröshagyma is kiváló immunerősítő. Főzzünk belőle ízletes teát, amely elsősorban nyákoldásra alkalmas (különösen, ha majoránnát és édesgyökeret is adunk hozzá), magas C-vitamin tartalma és kórokozó pusztító hatása pedig segít a szervezetnek a védekezésben. Nem kell meghámozni, elég jó alaposan megmosni.

És még hosszan sorolhatnánk azokat a népi bölcsességeket, amelyek megmondják, milyen élelmiszerek, italok és szokások tesznek jót az egészségünknek. Néhányról azonban a tudomány mostanában bebizonyította, hogy tévesen tulajdonítunk neki gyógyerőt. A Ritmus egészség- és életmódmagazin összegyűjtött néhány cáfolatot. Lehet, hogy a tejtől és a joghurtoktól is többet várunk, mint kellene és az sem biztos, hogy akkor teszünk jót a szervezetünknek, ha habzsoljuk a vitaminokat. Tudjon meg többet a legújabb kutatásokról a ritmus.hu cikkeiből!

Népszerű immunerősítők, amelyek újpilléres patikakártyával beszerezhetők

 

<< VISSZA