Új Pillér hírdetési fejléc - 20% adókedvezmény, hozammal növelt megtakarítás, 10% támofatás szűrővizsgálatra
szerkezeti elem
 
Egészség? Tudatosan! Nem ússzuk meg, hogy zsebből fizessünk! (2016.05.01)

Bár vannak pozitív változások, a családok többsége még mindig nincs felkészülve arra, hogy saját megtakarításukból fedezzék a felmerülő egészségügyi kiadásaik legalább egy részét. Pedig erre valószínűleg egyre inkább szükség lesz, hiszen az objektív statisztikák szerint miközben az egészségügyi kiadások az utóbbi években emelkedtek, az állami költések visszaszorultak (lásd márciusi hírlevelünk cikkét). Az űrt a háztartások saját zsebből pótolják, gyakran a magánegészségügyi ellátórendszerben.

A prémium egészségpénztári megtakarítás, amely a mindennapi gyógyszerkiadásoktól kezdve az előre jól tervezhető nagyobb összegű orvosi ellátások fedezéséig számtalan helyzetben költhető, kiváló lehetőséget termet a családoknak, hogy kivédjék a váratlan, kiszolgáltatott helyzeteket is.
 


A magánegészségügyi kiadásokat optimalizálhatjuk az egészségpénztári megtakarítással: tervezhetővé válnak a kiadások, nem kell aggódni egy váratlanul felmerülő nagyobb számla láttán, a pénztár szerződéses partnerei számtalan kedvezményt kínálnak, az állam pedig adójóváírással ösztönzi az öngondoskodást. (lásd Ne feledje, május 20. az SZJA-visszaigénylés határideje! című írásunk)

Adókedvezmény: Az egyéni befizetések után 20%-os, a 24 hónapos lekötések után 10%-os SZJA-kedvezmény jár, a prevenciós céllal igénybevett pénztári szolgáltatás után pedig 10%-os adótámogatás. A pénztártag javára teljesített munkáltatói adomány után is jár 20%-os adótámogatás, de a pénztártag maximum összesen 150 ezer forint állami adótámogatásra, SZJA-kedvezményre jogosult.
Árkedvezmény: Újpilléres kártyával több mint 10 ezer magasan képzett szolgáltatónál költhetünk. A legtöbb helyen – 7,6 ezer szolgáltatónál – a kártyával, akár egy bankkártyával, fizethetünk, míg a többi üzletben készpénzfizetési számlát kell kérni a vásárlásról, amit az Újpillérhez kell beadni.

„A háztartások fogyasztásuk 4 százalékát fordítják magánegészségügyi kiadásokra, ami a legmagasabb az OECD-országok között. A gyógyszerre fordított kiadások csaknem fele magánköltés – az újpilléres költésekben is a gyógyszerkiadások szerepelnek legnagyobb arányban (lásd a fenti ábrát) –, a járóbeteg-ellátásban is csaknem 50 százalék az aránya. 2012 és 2014 között csaknem megduplázódott az egyéni költés, egy polgár átlagosan közel 60 ezer forintot költ magánegészségügyi szolgáltatásra” – fejtette ki egy sajtóbeszélgetésen Leitner György, a Diagnoscan Magyarország vezérigazgatója (a szakember véleményét a Egészségügyi Hírkomment: Állami és egyéni szinten is alacsony az egészségtudatosság című írásunkban olvashatja).

Jóllehet az utóbbi években – a munkáltatói tagdíj - kiegészítés visszaszorulásával párhuzamosan – nőtt az egészségpénztárakba befolyó egyéni tagdíjak aránya, összességében még mindig lenne tere a saját befizetések bővülésének. A prémium Új Pillér megalakulása óta töretlenül bizonyítja létjogosultságát az egészségügyben: a 21. századi elvárásoknak megfelelő minőségi szolgáltatásokat nyújt kedvező áron. Felelős kasszaként vigyáz tagjai megtakarítására, alacsony költségekkel működik, és minden évben fejleszti szolgáltatási portfolióját annak érdekében, hogy minél kisebb költséggel még több kényelmi szolgáltatást nyújtson. Tavaly több mint 7 000 fő csatlakozott a Patika-csoporthoz és az eddigi belépések alapján az idei évben is jelentős mértékű lesz a taglétszám bővülése.

5 fontos érv az egészségpénztári megtakarítás mellett
2016: Egészség? Tudatosan!

 

<< VISSZA